Masz kredyt we frankach? Rozważ pozew

Masz kredyt we frankach? Rozważ pozew

Kilkanaście lat temu wielu Polaków dało namówić się na kredyty hipoteczne we frankach szwajcarskich. Frank był wtedy stabilną walutą, jednak po uwolnieniu jego kursu, znacznie podrożał. Dla „frankowiczów” okazało się to ogromnym problemem, gdyż ich raty wzrosły nawet dwukrotnie. Jeżeli posiadasz kredyt we frankach, możesz rozważyć pozew przeciw bankowi. Dzięki temu kredyt zostanie odfrankowiony.

Czym jest kredyt indeksowany we frankach?

Odfrankowieniu, czyli przekształceniu w kredyt złotówkowy, mogą podlegać kredyty, które zostały zawarte na podstawie umów z niedozwolonymi klauzulami. Dotyczy to przede wszystkim kredytów indeksowanych do franka szwajcarskiego. Były one wypłacane w złotówkach, jednak bank przeliczał kwotę zadłużenia po kursie franka zgodnie z własnymi tabelami kursowymi. Taka praktyka sprawiała, że kredytobiorca miał spore trudności z wyliczeniem wysokości raty. Dodatkowo ze względu na wzrost kursu szwajcarskiej waluty wysokość zadłużenia rosła, pomimo regularnego spłacania rat. Tym samym, kredytobiorca miał coraz wyższą kwotę do spłacenia, choć wartość jego nieruchomości pozostawała taka sama, a niekiedy była nawet niższa niż w chwili kupna domu lub mieszkania.

Jak złożyć pozew przeciwko bankowi?

Jeżeli posiada się kredyt we frankach szwajcarskich i przypuszcza się, że w umowie zawarte są klauzule niedozwolone, warto skorzystać ze wsparcia radcy prawnego. Radca zapozna się z umową i oceni, czy znajdujące się w niej zapisy są zgodne z prawem. Jeśli prawnik znajdzie niedopuszczalne klauzule w umowie, pomoże przygotować odpowiednie dokumenty i złożyć pozew przeciwko bankowi. Dzięki temu kredytobiorca może odzyskać nadpłacone raty i zawrzeć nową umowę z bankiem na znacznie korzystniejszych zasadach. Takie rozwiązanie pozwala wyjść z kłopotów finansowych, bez konieczności wieloletniego spłacania kredytu, którego saldo zadłużenia wciąż rośnie. Radca prawny pomoże przejść przez cały proces sądowy, reprezentując swoich klientów od rozpoczęcia postępowania aż do ogłoszenia wyroku.

Następne

Objazd po Polsce wynajmowanym autem. Jak się przygotować?

13 stycznia 2020

Komentowanie wyłączone.